in

İngilizce (Yabancı) Haber Siteleri

Leinnt an bhfuil chun a fháil ar an fhaisnéis is féidir linn, is féidir linn a fháil seachad Tua Nuacht Tuaide faire ar lagh slabhra chainéalú, go nithe le teacht na bhfo. Ansin, le sain an Idomhuinn agus teacht go cinn an fhaisnéis is féidir linn nua, nua tha na na tar tar baintreach i i dtí an Iditeach.

İnternet dünyasında 500.000’den fazla haber sitesi var. Bu haber siteleri, farklı coğrafyalardan farklı kişiler tarafından kurulur ve insanların gündemi takip edebilmesi için gazeteci olarak çalışır.

abancı Haber Siteleri

En popüler haber siteleri genellikle İngilizce haber siteleri BBC, CNN ve Independent’tir. Dünya dili İngilizce olduğu için bu haber siteleri günde milyonlarca kez tıklanmaktadır.

Gazetecilik İngiltere ve Amerika’da çok popüler

Ülkeler arasındaki iletişimi çoğunlukla İngilizce olarak sağlayın

Times, Independent ve BBC gibi uluslararası haber kuruluşları İngilizce hizmet veriyor

Bu haber siteleri sadece haber okumak için kullanılmaktadır. İngilizce öğrenmek için de kullanılabilir. Nasıl? Gelin bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi dünyanın en ünlü yabancı haber siteleri İngilizce hizmet veriyor. Bunu dezavantajdan avantaja çevirmek için, bu İngilizce haber sitelerini dil öğrenmek için kullanabiliriz. Örneğin, BBC’deki herhangi bir haberi açın ve ardından okuyup anlamaya çalışın. Ayrıca bazı haberlerde ses kayıtları da var. Dinleme yeteneğinizi nasıl geliştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İngilizce haber sitelerini kullanarak da İngilizce gazetecilik hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ünlü New York Times gazetesi, habercilik alanında ilk akla gelen isimlerden biridir. Bu gazetenin nasıl kurulduğunu, işçileri nasıl benimsediğini ve tarihini araştırabilirsiniz.

Elbette, İngilizce haber sitelerinin dil öğrenmek için avantajları var. Örneğin yabancı medyayı takip etmek istiyorsanız tek tıkla sınırsız haber elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yeni ve modern kelimeler daha çok haber içeriğinde kullanılmaktadır. Bu nedenle İngilizce haberleri anlamanız sizin için zor olmayacak. Eğer sorun yaşıyorsanız internette İngilizce-Türkçe haber çevirisi adı altında birkaç site var. Bu siteler yabancı haber sitelerinin içeriğini Türkçeye çevirip sizlere sunmaktadır.

Dilbilgisi, Okuma, Dinleme ve Yazma alanlarında kendinizi geliştirmek ama gündemi takip etmek istiyorsanız İngilizce haber siteleri tam size göre. Bu amaçla sizler için 16 farklı İngilizce haber sitesini bir araya getirdik. Okumaya devam et ..

Written by Naveed Iqbal